wh


psie pbf
 
IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Chatka Wiedźmy

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Winchester
Samotnik
Samotnik
avatar

Liczba postów : 1131
Join date : 21/09/2013

Dodatkowe
Przedmioty Specjalne::
Wynagrodzenia stadne:

PisanieTemat: Chatka Wiedźmy   Pon Sty 26, 2015 2:29 pmGdzieś w głębi ciemnego lasu znajduje się niewielka chatka, do kogo ona należy? Do pewnej wiedźmy, ale o jej wyglądzie chodzą  najróżniejsze plotki; niektórzy mówią o sędziwej kobiecie, inni o czarnej przerażającej zjawie, a jeszcze inni o zwykłym psie. Jaka jest prawda? Zdaje się, że nikomu nie uda się odkryć tej prawdy. Jednak to właśnie tu przychodzi każdy, kto chce zaopatrzyć się w jakiś przedmiot, a także szuka wyzwania do sprawdzenia samego siebie, gdyż wiedźma nie zawsze jest chętna sprzedać swoje towary za darmo, często najpierw każdy klientowi przynieść sobie odpowiednie składniki, z których przyrządza przedmioty.

Przedmioty słabe i łatwe do wytworzenia:

Miętówki
Działanie: Jeden cukierek przywrócić może 1 punkt HP.
Składniki i Miejsce ich występowania:  Mięta - Z pewnością musi to być Mięta Pieprzowa, która rośnie w Zielonym Zakątku. Najlepiej poszukiwania zacząć w mokrych, słonecznych miejscach. Ważne jest by przy wędrówce wytężać dokładnie wzrok, bo tylko wtedy ujrzymy ją z zielonych zarośli. Intensywny smak i woń.
Typ: fabuła
Cena: 2 PS.

Eliksir Miłości
Działanie: Po podaniu komuś tego eliksiru, osoba ta zakochuje się w pierwszej personie, którą zobaczy na oczy.
Składniki i Miejsce ich występowania: Łza Afrodyty - Łza Afrodyty ma błyszczący, niebieski kolor, która po zetknięciu z żywą istotą rozpuszcza się niczym kokos. Używana jest do stwarzania najróżniejszych miłosnych eliksirów. Jednak bez pozostałych składników jest odrobinę bezużyteczna. Możesz ją znaleźć w pewnej pradawnej jaskini Afrodyty; W samym jej sercu znajduje się maleńka fontanna wypełniona po brzegi ową cieczą; niedaleko zielonego zakątku.
Rubin - To czerwony kamień szlachetny, który ma właściwości miłosne. Znajdziesz go prawie w każdej jaskini, jednakże wpierw trzeba będzie go wydobyć za pomocą kilofa. Można je spotkać w górach, konkretnie w jaskiniach.
Liść Lipy - Zwykły liść rosnący na lipie.
Typ: Łzy Afrodyty - misja; Rubin - Fabularnie; Liść Lipy - fabularnie.
Cena: 50 PS.

Eliksir Płodności
Działanie: Wywołuje lub wstrzymuje cieczkę u suczki, która może zajść w ciążę.
Składniki i Miejsce ich występowania: Łza Afrodyty - Łza Afrodyty ma błyszczący, niebieski kolor, która po zetknięciu z żywą istotą rozpuszcza się niczym kokos. Używana jest do stwarzania najróżniejszych miłosnych eliksirów. Jednak bez pozostałych składników jest odrobinę bezużyteczna. Możesz ją znaleźć w pewnej pradawnej jaskini Afrodyty; W samym jej sercu znajduje się maleńka fontanna wypełniona po brzegi ową cieczą; niedaleko zielonego zakątku.
Akwamaryn - Błękitny kamień szlachetny o połyskującej barwie. Wydobycie tylko za pomocą kilofa. Podobnie ja Rubiny, można je znaleźć w górach.
Różowy ognik - Rodzaj ognika o kolorze różowym. Ogniki to rodzaj duszy zmarłych, które nie dostały się do nieba. Ich kolor zależy od charakteru żyjącego osobnika. Różowy oznacza osobę romantyczną i flirciarską. Spotkać je można na cmentarzu.
Typ: Łzy Afrodyty - Misja; Akwamaryn - Fabuła: Różowy Ognik - fabuła.
Cena: 40 PS.


Eliksir Prawdy
Działanie: Wystarczy kilka kropel a pies, który go zażył wyjawi swoje najskrytsze sekrety.
Składniki i Miejsce ich występowania: Wino Dionizosa - Wino te wytworzył sam wielki Dionizos. Jednak nie jest to zwykłe wino. Zawarta jest w nim prawda, tak więc dzięki niemu pies może mówić prawdę. To główny składnik Eliksiru Prawdy. Samo wino można pić bez obaw, gdyż jest nawet bardzo smaczne. Kilka beczek owego wina znajduje się w dobrze ukrytych piwnicach; zwykle w okolicach ciemnego lasu.
Szczypta bezoaru - jest to nic innego jak kamień jelitowy, który można znaleźć w zwierzętach.
Sproszkowany Róg Psa Apokalipsy.
Typ: Misja | Fabuła. | Fabuła
Cena: 100 PS.

Esencja na porost sierści
Działanie: Dzięki niemu sierść odrośnie w kilka sekund, od użycia.
Cena: 30 PS.

Trufla
Działanie: W odróżnieniu od zwykłej trufli ta pozwala nam na wzmocnienie swoich sił fizycznych, dzięki czemu stajemy się równie silni, co przywódcy stad. Acz, jeśli truflę tą połknie przywódca, jego siła wtedy jedynie się podwaja. Efekt działa przez 15 postów.
Składniki i Miejsce ich występowania: Zwykła trufla - Czujny węszyciel z pewnością odnajdzie taką pod grubymi, twardymi pniami. Grzybki bowiem chowają się w ziemi, przy czym pies musi do ich poszukiwań wykorzystać nos, a nie oczy. Choć to nie zbytni problem. Najczęściej można je wyniuchać w okolicach większych zbiorowisk drzew, toteż dobrym miejscem na wyprawy są zdecydowanie tereny Zielonego Zakątku lub Ciemnego Lasu, przy czym częściej rosną w tym drugim, ale kto wie jakie niebezpieczeństwa czyhają na tych terytoriach?
Krzepka Fiolka - Małe, szklane naczynko o prostokątnym kształcie. Szczelnie zamknięte przez mosiężny korek, nie pozwala na uronienie ni kropli zawartości. Ów płyn przybrał krwiście czerwoną barwę. Zwie się go czasem Eliksirem Siły, choć popularniejszą nazwą jest właśnie 'Krzepka Fiolka'. Ciecz daje nieskończone pokłady wigoru, pozwalającego na rozkruszanie najtwardszych skał czy ich podnoszenie. Jednak nie może być ona wprost przyjęta, ma bowiem okrutne skutki. Jedynie w magiczny sposób, gdy poleje się nią trufle, można uzyskać godną spożycia mieszankę. Jeżeli przyjmie się miksturę bezpośrednio, ciało psa oblega ogromna siła, jednak po kilku minutach wszystkie wewnętrzne narządy pod jej natężeniem eksplodują, zostawiając po delikwencie mokrą plamę posoki. Płyn można pozyskać po starciu z żelaznym golemem, naprawdę silnym i straszliwym przeciwnikiem, choć niezbyt mądrym i szybkim. Monstrum można znaleźć w najciemniejszych odmętach gór, boi się ono wody, połączonej ze słońcem, co skutkuję rdzę i unieruchomienie. Momentalnie po zerdzewieniu potwór kruszy się, a odłamy ciała zamieniają się w małą szklaną buteleczkę, pies ma zaledwie kilka chwil by do naczynka uzbierać krew zmarłego potwora.
Typ: Fabuła | Misja.
Cena: 70 PS.


Przedmioty średnie i trudniejsze do wytworzenia:

Naszyjnik Archanioła
Działanie: Sprawia, że psa nie można porwać, nawet gdy sam wejdzie do lochów. Użyć: 2
Składniki i Miejsce ich występowania: Anielski Klejnot - Powiadają, że ów błyskotkę na ziemię zesłali sami aniołowie, chcąc sprawić przyziemnym istotom radość, być może pomóc też w trudnych sytuacjach finansowych. Jednak szkarłatny drobiazg nie ulokował się w przypadkowym miejscu. Znalazł on bowiem ostoję w świątyni na szczytach gór, bo jak powiadają ów wierzchołki znajdują się najbliżej nieba. Żeby dostać się w wyznaczone miejsce należy przetrwać wędrówkę, nie zbaczając z błękitnego szlaku. Nagrodą za trud jest ujrzenie emanującego spokojem i pięknem budynku, gdzie po otworzeniu mosiężnych wrót dostrzec można ołtarz, a na nim jeden klejnot. Emanuje on ciepłem i bezpieczeństwem, zaś pachnie jak ulubiona woń tego, który go przetrzymuje. Kiedy osoba weźmie skarb i wróci do domu, na miejscu starego Klejnotu pojawia się nowy.
Złoty Łańcuszek - można go spotkać w okolicy Zapomnianych Ruin. Dlaczego akurat tam? Czasem słychać plotki o starym gnomie, który prowadzi w owych okolicach mały warsztacik, a mianowicie kuźnię. Przychodzi on tam raz w tygodniu, by oddać się uciesze kowalstwa. Po wyznaczonym okresie czasu znika wraz z całą kuźnią, owiewając go lekką tajemnicą. Może to tylko pogłoski, ale... Rzeczywiście za jedną z kolumn zwykle można ujrzeć złoty wisiorek, oświetlający nikłym blaskiem wszędobylską ciemność.
Typ: Misja | Fabuła.
Cena: 50 PS.

Fletnia Pana
Działanie: Pozwala uśpić wszystkie psy w temacie na okres godziny.  
Cena: 100 PS.

Płomień Undunu
Działanie: . Płomień ten pozwala swojemu użytkownikowi na zionięcie ogniem. Atak takowy odejmuje przeciwnikowi do -10 HP. Jednakże wilk zionąć ogniem może tylko raz, gdyż to poważnie patrzy jego gardło.
Składniki i Miejsce ich występowania: Płomień Hestii - Niby zwykły, czerwony płomień, jednak po zetknięciu się z ciałem wnika do niego powodując wewnętrzne obrażenia. Do wydobycia niezbędny będzie szklany pojemnik. Istnieje taki wiecznie palący się pałac, wzniesiony na cześć Hestii. Im dalej będziesz wchodzić, tym będzie goręcej. Na końcu znajdziesz niebiańskie ognisko, z którego będzie można pobrać płomień; Na zboczu gór.
Typ: Misja.
Cena: 90 PS.

Obroża Hermesa
Działanie: Pies przez okres 2 postów porusza się z prędkością niedostrzegalną dla obserwatora, jest wręcz rozmytą plamą. Użyć można tylko raz.
Składniki i Miejsce ich występowania: Nić Mojry - Niebieska nić, słynąca ze swojej ogromnej wytrzymałości. Nic nie jest w stanie ją przerwać. Wszystkie nici, które oplatają groby w kamiennym nekropolu, są nićmi Mojry.
Typ: Fabuła.
Cena: 90 PS.

Krew Roka
Działanie: Wypita sprawia, że na grzbiecie psa wyrasta para skrzydeł umożliwiająca wzbicie się na wysokość 3 metrów, acz z każdym postem ta wysokość się mniejsza. Działanie trwa przez 5 postów. Nie można tym sposobem przerwać porywania, ani w jakikolwiek sposób wspomóc porywanego. Użyć można tylko raz.
Składniki i Miejsce ich występowania:  Ogon Salamandry - spotkać  ją można jedynie w gorących warunkach, np. na terenach Płomiennych. Jej ciało parzy każdego kto spróbuje ją dotknąć, a dodatkowo potrafi strzelać ognistymi kulami, więc trzeba się mieć na baczności.
Kolec Skorpiona - podobnie jak Salamandrę, skorpiona można znaleźć w śród ciepłych piasków pustyni.
Typ: Fabuła.
Cena: 120 PS.

Syrenia Łuska
Działanie: Na okres 4 postów tylne kończyny psa zamieniają się w syreni ogon, jak również dysponuje on skrzelami. Przedmiot ten umożliwia postaci oddychanie pod wodą, jak również sprawniejsze poruszanie się w jej obrębie.
Składniki i Miejsce ich występowania: Syrenia Perła - podobno pośród  błękitnych morskich wód mieszka tajemnicza syrena,  która jest znana z tego, że ma w swoim posiadaniu niezwykle piękną, a także magiczną perłę. Zdobycie jej jednak nie jest takie proste; syrena ma za swych sojuszników morskie stworzenia jak rekiny, czy też inne groźne zwierzęta, które są gotowe chronić perłę swej Pani.
Łyska Syreny - mało, że trzeba zdobyć perłę należącą do syreny i sprostać jej strażnikom to na koniec jeszcze stoczyć walkę z samą Panią, aby zdobyć jedną z jej łusek.
Typ: Fabuła.
Cena: 80 PS.


Eterowy Piasek
Działanie:  Paraliżuje wyłącznie łapy psa, przez co nie może się ruszyć, ale może mówić i poruszać łbem, więc jak wróg go zaatakuje to względnie może się obronić. Paraliż trwa 2 posty.
Składniki i Miejsce ich występowania: Sproszkowany Ognisty Kamień - spotkać go można na terenach Krainy Tysiąca Słońc; przypomina zwykły kamień tyle, że jego barwa jest czerwona.
Jad Żmii - zadanie to nie należy do prostych, gdyż trzeba znaleźć sposób aby zdobyć Jad, samemu nie zostać ukąszonym.
Typ: Fabuła.
Cena: 60 PS.

Biały Kwiat Paproci
Działanie: Zamienia charakter psa na przeciwny. Z potulnego baranka może zmienić się w żądną krwi bestię, jak i na odwrót. Użyć: 2.
Składniki i Miejsce ich występowania: Biały Kwiat Paproci - Roślina o pięknych, śnieżnobiałych płatkach, emanująca magiczną energią. Pozyskanie jej jest nie lada wyzwaniem, bowiem kwiat wyrasta jedynie podczas pełni księżyca i to w nie byle jakim miejscu! Za domek comiesięcznego odrodzenia uznał Biały Posąg, idealnie komponujący się barwą z zielonym jestestwem. Raz w miesiącu blask tych płatków rozświetla upiorność miejsca, jakby dodając otuchy. Po zerwaniu go światło nieznacznie przygasa, jednak nadal da się je zauważyć.
Typ:  misja
Cena: 40 PS.

Bransoletka zmiany wielkości
Działanie: Pozwala wedle woli psa zmienić swoją wielkość. Działa przez 3 posty.
Składniki i Miejsce ich występowania:
Typ:
Cena: 50 PS.


Przedmioty silne i trudni do wytworzenia:

Eliksir Zmiany
Działanie: W niewielkiej buteleczce, który można połknąć bądź wylać na siebie. Eliksir ten umożliwia zmienić rasę na dowolną, nie ważne, że wcześniej było się yorkiem, a po przemianie jest się dogiem. Użyć można raz na miesiąc, jednakże im częściej zmienia się rasę, tym przemiany stają się coraz bardziej bolesne.
Składniki i Miejsce ich występowania: Głównym składnikiem zdobycie kępki sierści psa tej rasy, w którą chcemy się zmienić.
Typ:  Fabuła albo Misja (w chwili, gdy w grze nie ma psa o rasie, którą chcemy)
Cena: 200 PS.


Złota Wstęga
Działanie: Rzadki przedmiot, który nie często pojawia się w naszej krainie. Podobno wstęga ta to włos jednego z aniołów, który pragnąć uchronić niewinnych przed bólem, zesłał taką właśnie wstęgę. Jeśli dawny pies ją założy, będzie go chronić przed porywaniami przez jeden dzień. Każda wstęga może zostać użyta 2 razy, po czym całkowicie znika.
Cena: 90 PS.

Księga Nieczystości
Działanie: Użyta pozwala rzucić klątwę na innego psa. Przez okres 6 postów wybraną osobę spotyka parada samych nieszczęść, przez co zagraża sobie, jak i osobom w swoim towarzystwie. Użyć można 4 razy na miesiąc.
Składniki i Miejsce ich występowania:
Typ:
Cena:  160 PS.


Pióro Ser'Sei
Działanie: Pióro Ser'Sei należy przyczepić do ciała w miejscu które jest najbardziej odpowiednie według znalazcy. Pióro może spełnić jedno życzenie, i to nie byle jakie, życzeniem może być uwolnienie kogoś z lochów, zmienienie czyjegoś zdania, zmuszenie przeciwnika do kapitulacji, tudzież czegoś innego, co nie jest byle czym. Po wykorzystaniu życzenia, pióro Ser'Sei zmniejsza się, i pozostaje na zawsze wczepione do ciała znalazcy. Może on mieć wizje/koszmary dotyczące stwora Ser'Sei, to jest skutkiem ubocznym.
Cena: 200 PS.

Łza Anioła
Działanie: Po skruszeniu jej najczęściej wkłada się ją do małego flakonika. Kiedy jest potrzeba użycia, najczęściej się ją połyka. Natychmiastowo zaczyna działać co powoduje zerwanie wszystkich lin oraz wyrośnięciu skrzydeł na 8 postów, jednakże latać może nimi przez 3 posty.
Składniki i Miejsce ich występowania:
Typ:
Cena: 190 PS.

Gwiazdy z Sheeral
Działanie: Gwiazdy z Sheeral posiadają właściwości lecznicze. Leczą ciało z ran wszelkich. Leczą rozum od fobii i chorób psychicznych. Jednakże jest pewien szkopuł, tylko ten kto widzi gwiazdy może ich użyć na chorym, oraz chory musi chcieć zostać uzdrowiony.
Składniki i Miejsce ich występowania:
Typ:
Cena: 150 PS.

Portal Zou
Działanie: Wystarczy, że przez niego przejdzie by znaleźć się w innym miejscu w krainie, dzięki niemu może uniknąć porwania, uniknąć walki, lub czegokolwiek z czym nie chce się konfrontować. Nikt nie jest w stanie określić położenia psa, jeśli przez niego przejdzie, bowiem może znaleźć się tam, gdzie naprowadzą go myśli. Portal może być pomocny w sytuacjach codziennych, by ściągnąć kota z drzewa, by wejść na szczyt tego drzewa, by móc coś zabrać z innego wymiaru. Jednak należy się z tym liczyć, że ma się jedynie dwa użycia i można utknąć gdzieś, jeśli zużyło się ostatnie.
Składniki i Miejsce ich występowania: Wystarczy poprosić Wiedźmę o nauczenie tego zaklęcia.
Typ: Fabuła.
Cena: 250 PS.

Owoc odmłodzenia
Działanie: Owoc działa odmładzająco, potrafi przemienić staruszka w dojrzałego osobnika. Dojrzałego osobnika w młodzieńca. A młodzieńca w szczenię. Można w swoim życiu tylko raz zjeść taki owoc, inaczej równowaga w ciele zostanie zachwiana i każdego ranka psowaty będzie się budził w innym wieku.
Składniki i Miejsce ich występowania: Złote Jabłko - Owoc ten jedynie potocznie jest nazywany 'jabłkiem', co prawda najczęściej przybiera tę formę, ale niektórzy sądzą, że widzieli gruszki, śliwki czy banany. W każdym razie ich wspólna cecha to złota skórka, mieniąca się pięknie, jakby zachęcając do skosztowania. W tak pięknie wypolerowanym 'lustrze' można było się nawet przejrzeć. Jednak jedynym sposobem na pozyskanie ów rośliny, było wtargnięcie do boskiego sadu, chronionego przez bóstwo czasu. Wtedy nasuwają się dwa rozwiązania: ryzykowna kradzież lub próba przekonania boga co do pozyskania przedmiotu. - misja
Ponadczasowy włos - Włos ten rośnie spokojnie na głowie boga czasu, będącego strażnikiem boskiego sadu. Delikwent ten potrafi manipulować czasem, czyli również swoim wiekiem. Może nie być to łatwą sztuką, ale niteczka jest niezbędna do wykonania Owocu Odmłodzenia. Owija się nim koconek Złotego Jabłka. - misja
Typ:  misja
Cena: 300 PS.Przydatne przedmioty:

Kilof
Działanie: Służy do wydobywania kamieni szlachetnych i innych rzeczy.
Cena: 30 PS.


Torba
Działanie: Można w niej schować wszystko ze swojego ekwipunku.
Cena: 20 PS.


Pudełko
Działanie: Można w nim schować jakaś drogocenną rzecz, albo prezent dla kogoś.
Cena: 10 PS.Do sklepiku wchodzimy fabularnie i czekamy na postać Wiedźmy.

__________
Ro­zumiem fu­rie w twoich slowach, ale nie ro­zumiem słow.

Inni mówią, że nie mamy duszy.
Inni mówią, że nie znamy łez.
'Mglistego przecież nic nie wzruszy'.
'Mglisty nie ma serca'
Czy to prawdą jest?

Inni mówią nie znają czułości.
Inni mówią 'Mgliści nie kochają'.
'Są zimni, nie znają miłości.'
Inni mówią tak, czy rację mają?


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Steele
Beta Upadłuch
Beta Upadłuch
avatar

Liczba postów : 814
Join date : 14/12/2014

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 9:33 pm

Wkroczył powoli, nie rozglądając się nawet dookoła; przyszedł tu po konkretny przedmiot.

__________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 9:54 pm

W końcu ktoś po ponownym otwarciu zawitał do jej chatki. Zachichotała roz... rozdiabelona, podchodząc bliżej wilka. Pogłaskała czarnego kota, który ocierał się o jej pomarszczoną twarz. Uśmiechnęła się podle, podnosząc kapelusz i drapiąc się po głowie. Momentalnie spadły z niej kilogramy łupieżu i wesz, choć wiedźma jako tako dużo włosów nie miała. Nałożyła kapelusz na swoje miejsce, odzywając sie chropowatym i skrzekliwym głosem.
- Co sobie życzysz? - Krzywy uśmiech zagościł na jej twarzy. Ręcę złożyła tak, jak do modlitwy, choć się nie modliła. Po prostu taki odruch, kto by pomyślał.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Steele
Beta Upadłuch
Beta Upadłuch
avatar

Liczba postów : 814
Join date : 14/12/2014

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 9:57 pm

Mlasnął cicho, gdy wiedźma raczyła pojawić się przed jego obliczem.
- Eliksir płodności. - rzucił ponaglając ją spojrzeniem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 10:22 pm

Od razu wzięła do pokracznej ręki buteleczkę Eliksiru Płodności. Zanim jednak podała go wilkowi, pomachała karcąco palcem.
- Najpierw zapłata, brzydziutki. 50 płatów - powiedziała, śmiejąc się. Gdyby ten chciał zapłacić i wyrwać butelkę to nie dała, bo wykorzystała odpowiednie zaklęcie. Uśmiechnęła się szyderczo, nadstawiając drugą, pustą dłoń, aby Steele dał jej Płaty.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Steele
Beta Upadłuch
Beta Upadłuch
avatar

Liczba postów : 814
Join date : 14/12/2014

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 10:26 pm

- Ty też pięknością nie grzeszysz. - fuknął, mrużąc swoje jedno ślepie. Rzucił jej do dłoni tyle ile chciała, samemu wyciągając łapę po eliksir. No dalej wiedźmo, nie mam ochoty spędzić dzisiejszej nocy z tobą.

__________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 10:38 pm

/40 Płatów, pomyliło mi się z Miłości ;_;
- Jaki komplement! - zaskrzeczała, śmiejąc się demonicznie, jeśli wiedźmy mogą tak się się śmiać. Przechwyciła szybko Płaty, obliczając czy wszystko się zgadza. Pokiwała dynamicznie głową, chowając pieniądze do szafki na klucz.
- Eliksir Miłości idealny do Płodności. Tylko teraz 0% VAT przy czym 100% niezniżki! - Spakowała flakonik w zieloną torebkę z czarnym kapeluszem i podała taki "prezent" wilkowi.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Steele
Beta Upadłuch
Beta Upadłuch
avatar

Liczba postów : 814
Join date : 14/12/2014

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Lut 19, 2015 10:41 pm

- Przyjemność po mojej stronie. - wyszczerzył krótko swe kły w łobuzerskim uśmieszku. Eliksir miłości? Nie jest zdesperowany, ani miłości nie szuka. Pokręcił tylko pyskiem odbierając to za co zapłacił, a następnie odwrócił się i bez słowa opuścił chatkę.


zt.

__________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adirael
Zwykły Pies
Zwykły Pies
avatar

Liczba postów : 189
Join date : 03/11/2014

Dodatkowe
Przedmioty Specjalne::
Wynagrodzenia stadne:

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:00 pm

Pies przyszedł do chatki wiedźmy jakimś cudem odnalazł drogę nie wnikajmy w szczegóły, stanął w środku rozglądając się za właścicielką tego miejsca.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:04 pm

- Zapraszam kochaniutki. - skrzekliwy głos dobiegł małżowin usznych mglistego, acz nie był wstanie dostrzec właścicielki tego miejsca. Głos jakby dochodził zewsząd, z każdej strony.
- Co cię sprowadza w moje skromne progi?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adirael
Zwykły Pies
Zwykły Pies
avatar

Liczba postów : 189
Join date : 03/11/2014

Dodatkowe
Przedmioty Specjalne::
Wynagrodzenia stadne:

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:11 pm

Nie musiał długo czekać bo wiedźma po chwili się wyłoniła, na jego lico wpełzł uśmieszek.
-Przyszedłem po eliksir zmiany, mam wszystko czego oczekujesz przy wymianie. - nie zamierzał owijać w bawełnę, miał kase oraz włos i chciał od niej eliksiru.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:16 pm

Ubrana w czarną pelerynę postać pojawiła się nagle przed oczami psa, przez głęboki kaptur nie dało się dojrzeć twarzy wiedźmy. Wyciągnęła w jego kierunku swoje kiściaste paluchy, aby odebrać odeń fiolkę z włosiem potrzebnym do stworzenia eliksiru. Następnie zniknęła, aby zmaterializować się przy wielkim kotle, otworzyła fiolkę aby pozwolić kępce sierści wpaść do środka. Mamrocząc coś pod nosem, mieszała zawartość dodając co chwila najróżniejsze składniki. Trochę to potrwało, ale po kilkunasty minutach, wlała powstały eliksir do buteleczki zamykając ją. Skierowała głowę w stronę psa, wyciągając ponownie swoją dłoń.
- Najpierw zapłata kochaniutki.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adirael
Zwykły Pies
Zwykły Pies
avatar

Liczba postów : 189
Join date : 03/11/2014

Dodatkowe
Przedmioty Specjalne::
Wynagrodzenia stadne:

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:19 pm

Kiedy wyciągnęła palce po fiolkę pies jej ją dał bez wahania, czekając w spokoju i ciszy aż skończy. Kiedy wróciła z gotowym napojem pies skąciś ponownie wyciągnął sakiewkę z pieniędzmi, wyciągnął łapę wraz z workiem podając jej go.
-To twoje. - łapa została czekając aż odda to co jego.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:22 pm

Niemal wyrwała mu łapczywie zapłatę z łap, aby przeliczyć wszystko dokładnie. Kiwnąwszy głową, oddała mu fiolkę z eliksirem zmiany, po czym zniknęła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adirael
Zwykły Pies
Zwykły Pies
avatar

Liczba postów : 189
Join date : 03/11/2014

Dodatkowe
Przedmioty Specjalne::
Wynagrodzenia stadne:

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Pon Kwi 06, 2015 7:48 pm

Poczekał aż przeliczyła, zabrał co jego i odszedł.

z.t
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Malvoro
Szczeniak
Szczeniak
avatar

Liczba postów : 204
Join date : 21/04/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Sro Maj 20, 2015 9:27 pm

Zagłębiając się coraz dalej i dalej w las w pewnym momencie przed jego osobą wyrosła niewielka chatka. Orion wyraźnie zaniepokojony zakrakał siadając na prowizorycznym płotku.

- Hej Orion, co to jest?

Mruknął do ptaszyska, przyglądając się budowli z niemałym zaciekawieniem. Chyba miał za mało przygód jak na jeden dzień skoro teraz podchodził do miejsca, gdzie - o zgrozo - mogą być ludzie. Ale oczywiście nikt go nie ostrzegł przed tymi dwunogami, więc skąd może wiedzieć? Mimo, że był zmęczony bólem, a w głowie wciąż mu szumiało, ruszył powolutku kulejąc na tylną łapkę ku drzwiom chatki. Pchnął je mocno łebkiem, odchylając uszy do tyłu, gdy rozległ się nie przyjemy skrzyp. Omiótł spojrzeniem wnętrze, uginając nieco kark postawił pierwszy niepewny krok po za progiem, a po kilku sekundach cały znalazł się we wnętrzu. Od razu omiótł go dziwny zapach; zioła, kadzidła? kto wie. Przełknął ślinę cicho.

- Hallo?

__________

I can't stop until the whole world knows my name

Cause I was only born inside my dreams

rodzina: Siewca - ojciec. Matka nie żyje.
przyjaciele: Jesteś do mnie podobny jak do brata brat.

Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 2:13 pm


Siedziała właśnie na swoim bujanym fotelu gdy usłyszała skrzyp swoich drzwi, a po krótkiej chwili głos. I tym razem nie były to głosy które słyszała w głowie. Zdjęła kota z kolan i ruszyła powolnym krokiem roznosząc po domu swój niezbyt przyjemny zapach.
Gdy ujrzała szczeniaka zaśmiała się ukazując kilka swoich zębów, pozostało jej ich niewiele.
Kot natomiast zainteresował się białym towarzyszem szczeniaka, oblizał się i nie spuszczał z kruka wzroku. Jeden nieodpowiedni ruch a kocisko nabrało by ochoty na polowanie, wiedźma zbyt wytrawnie go nie karmiła.
-A więc czego potrzebujesz ?-spytała dość oschle zbliżając się do szczeniaka. 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Malvoro
Szczeniak
Szczeniak
avatar

Liczba postów : 204
Join date : 21/04/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 2:33 pm

Drgnął nagle usłyszawszy czyiś krok, unosząc perłowe spojrzenie do góry utkwił je w facjacie wiedźmy. Rozchylił nieco pyszczek ze zdziwienia; spodziewać się mógł wszystkiego, ale tak cudacznego ... stworzenia. Cofnął uszy do tyłu, przełykając cicho ślinę. Zebrał w sobie całą odwagę i pewność, aby odpowiedzieć;

- Hypmf! Niczego nie potrzebuję, byłem po prostu ciekawy co to za miejsce.

Odpowiedział zadzierając czarny nosek do góry. Z takim zachowaniem to on naprawdę wpakuje się w takie kłopoty, że nic, ani nikt go już nie wyratuje. Uciekł spojrzeniem nieco na bok.

__________

I can't stop until the whole world knows my name

Cause I was only born inside my dreams

rodzina: Siewca - ojciec. Matka nie żyje.
przyjaciele: Jesteś do mnie podobny jak do brata brat.

Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 2:43 pm

Zachowanie szczeniaka mogło by wskazywać na to że odczuwa lekki niepokój. Wiedźma uśmiechnęła się ponownie szeroko, jak zawsze wyglądała "olśniewająco". Słysząc jednak słowa szczeniaka zmarszczyła czoło a oczy przybrały srogi wyraz.
-Malutki, tu nie przychodzi się bez powodu. Pożałujesz tego.-warknęła zdecydowanie nie zadowolona, nie mogła pojąć jak szczenie mogło zakłócić jej odpoczynek który trwał już dobre kilka tygodni. 
Lekko nachyliła się nad szczeniakiem i zaśmiała mu się w twarz, jeśli szczenie nie omdlało po zapachu który wydostawał się z jej ust to dosłownie był cud. Przejechała brudną łapą po białej sierści zostawiając nieliczne śmierdzące ślady. No cóż wiedźma nigdy nie dotykała wody, a mydła tym bardziej.
-Mów czego chcesz bo nie będzie za wesoło.-wymruczała szczeniakowi do ucha. 
Wiedźma lubiła być niemiłą i wredną istotą więc wizyta dla szczeniaka nie mogła skończyć się za fajnie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Malvoro
Szczeniak
Szczeniak
avatar

Liczba postów : 204
Join date : 21/04/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 2:52 pm

- Ah tak!? Bo co mi zrobisz!?

Wyrzucił wojowniczo, strosząc sierść na karku, co by wydawać się groźniejszym i większym. Pogarsza tylko swoją sytuację, ale nie zamierzał pokazywać jaki jest słaby. Gdy tylko wiedźma pochyliła się nad nim, zmarszczył nos klapnąwszy ząbkami. Czując nieprzyjemny odór na moment świat przed oczami mu zawirował.

- Fuj!

Wykrzyknął, cofnąwszy się do tyłu. Zapomniał jednak o tym, że jedna z tylnych łap jest złamana, więc klapnął na zadzie przewracając się po tym na grzbiet. I klops. Teraz już po nim. Zamachał przednimi łapkami, jakby chciał odgonić wiedźmę od siebie.

- Ja, ja niczego nie chcę, naprawdę! Ale ... ale mogę coś dla ciebie zrobić, tak! Jeśli nic mi nie zrobisz za to!

Rozciągnął swoje wargi w słodkawym uśmiechu, zupełnie jakby w ten sposób miał rozpuścić serce wiedźmy - ona w ogóle jakieś ma?.

__________

I can't stop until the whole world knows my name

Cause I was only born inside my dreams

rodzina: Siewca - ojciec. Matka nie żyje.
przyjaciele: Jesteś do mnie podobny jak do brata brat.

Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 3:03 pm


 Zdecydowanie w jej mniemaniu był to komplement, uśmiechnęła się więc ponownie jeszcze szerzej niż poprzednim razem.

-Ależ dziękuje bardzo.- odparła nie przestając się uśmiechać.
Rozmyślała teraz nad karą dla szczeniaka. Może miałby posprzątać jej chatkę ? ale hmmm, jeśli by to zrobił wiedźma nie mogła by mieszkać w czystym domku. No i sprzątania tu szczeniak by nie przeżył, nie było więc o tym mowy. Obowiązki domowe odpadały.
Ale zaraz, zaraz. skończyły jej się nici mojry.
-Mam dla Ciebie zadanie. Będzie wymagało opuszczenia tego miejsca, więc jeśli spróbujesz nawiać wtedy pożałujesz tego, naprawdę.-Warknęła oschle. Nici były potrzebne chociażby do wytworzenia obroży Hermesa. Nie było nawet mowy by wiedźma nie miała tego w zapasach.
-A więc potrzebne są mi nici mojry. Znajdziesz je na kamiennym cmentarzu....kamiennym nekropolu. Nici pokrywają praktycznie każdy grobowiec, nie będzie problemów z odnalezieniem ich. Proszę tylko by każda była wystarczająco długa, nie potrzebuje ich wiele.-dodała po niedługiej chwili. Cmentarz nie był odpowiednim miejscem dla szczeniaka, ale wiedźma odczuwała satysfakcję ponieważ raz że nie musiała sama tak iść a dwa że szczenie dostanie nauczkę. Jeśli jednak wykona misję to wiadomo, będzie musiała mu to wynagrodzić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Malvoro
Szczeniak
Szczeniak
avatar

Liczba postów : 204
Join date : 21/04/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 3:33 pm

Miał ogromną ochotę się przeciwstawić, ale ten jeden raz postanowił posłuchać swojego rozumu, który mu pod opowiadał, że walka nic by tu nie dało. Wysłuchał więc uważnie słów wiedźmy starając się zapamiętać jak najwięcej informacji. Fakt, w pierwszej chwili pomyślał o ucieczce, ale gdy pomyśli co takie stworzenie jak wiedźma może mu zrobić, aż ciarki przeszły mu po grzbiecie. Jeszcze go zamieni w coś podobnego, a on nie chce tracić swojej wspaniałej formy.

- Dobrze, przyniosę ci je!

Podniósł się powoli do góry. Syknął cicho, gdy skóra przy zadrapaniach się za bardzo naciągnęła. Zignorował to stając na równe łapki. Nie patrząc już nawet na wiedźmę czym prędzej opuścił progi chaty.

- Tylko, gdzie do diaska mam szukać cmentarza!?

Warknął w myślach. Nie zamierzał jednak zawracać, aby się dopytać. Odpocznie gdzieś chwilę i ruszy na poszukiwania.

zt

__________

I can't stop until the whole world knows my name

Cause I was only born inside my dreams

rodzina: Siewca - ojciec. Matka nie żyje.
przyjaciele: Jesteś do mnie podobny jak do brata brat.

Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 4:01 pm

 Wiedźma była zadowolona z poczyna malucha, znów rzuciła w jego stronę wredny uśmieszek.
-Tylko nie rób nic co mogło by Ci zaszkodzić ! Nie chce mi się szukać klucza do mojej sali tortur. Jeśli za godzinę nie wrócisz to pożałujesz !-prychnęła nie do końca z prawdą. Nie miała w sumie sali tortur. 
Gdy szczenie wyszło wiedźma podeszła do okna i stała tam czekając na szczenie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Malvoro
Szczeniak
Szczeniak
avatar

Liczba postów : 204
Join date : 21/04/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 5:03 pm

Wrócił. Mocno zdyszany i wyczerpany tak daleką wędrówką, ale wrócił. Ponownie wkroczył do chatki, aby stanąć przed obliczem wiedźmy.

- Mam to czego chciałaś, dziwolągu.

Burknął, wyciągnął w jej stronę łapą, w okół które owinięte były nici.

__________

I can't stop until the whole world knows my name

Cause I was only born inside my dreams

rodzina: Siewca - ojciec. Matka nie żyje.
przyjaciele: Jesteś do mnie podobny jak do brata brat.

Głos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Wiedźma
Nowy
Nowy
avatar

Liczba postów : 11
Join date : 28/01/2015

PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   Czw Maj 21, 2015 5:27 pm

Widząc przez okno że szczeniak wraca niezwykle uradowana czekała na swoje nici. 
Słowo dziwoląg nie było dla niej ani troszkę obraźliwe.
-Musze przyznać udało Ci się, spisałeś się !-powiedziała wyrywając nici z łapki szczeniaka. 
-Poczekaj tu chwilkę maluchu.-mruknęła wchodząc do niedużej spiżarni. Zostawiła tam nici i wyruszyła w stronę szczeniaka niosąc bransoletkę.
-Jako że wypadało by Ci jakoś podziękować przyjmij ode mnie tę bransoletkę. Umożliwia Ci ona w dowolnej chwili zmienić swój rozmiar, możesz stać się ogromny, możesz stać się malutki. O ile da się być mniejszym.-Wiedźma zaczęła się śmiać wypowiadając ostatnie słowa.
Wypowiedziała jeszcze zaklęcie które uniemożliwiało maluchowi wykorzystanie bransoletki przeciwko niej samej.
-Pamiętaj jednak że nie trwa to wiecznie !-Mruknęła zgodnie z prawdą.
Przekazała szczeniakowi bransoletkę, była ona jednak za duża by szczeniak nosił ją na łapie dlatego też nałożyła mu to na szyję. 
-Dobrze się spisałeś.-powtórzyła wcześniejsze zdanie i pogłaskała szczenie po łebku zostawiając na białej sierści ciemne, śmierdzące ślady.
-A teraz nie przedłużając wracaj do mamusi.-Powiedziała już bardziej oschle.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Chatka Wiedźmy   

Powrót do góry Go down
 
Chatka Wiedźmy
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
wh :: Tereny Wolne :: . :: Chatka w głębi lasu-
Skocz do: